Загальна декларація прибуття

Імпортуєте товари? ВАЖЛИВО! У листопаді запрацює ЗАГАЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРИБУТТЯ

З 7 листопада 2020 року для перетину кордону потрібно оформити загальну декларацію прибуття (далі –  ЗДП), яка є обов’язковою для ввезення (імпорту) товарів до України та  транзиту.

Що це таке?

ЗДП  (загальна декларація прибуття) — це електронне повідомлення з набором відповідних даних, сформоване перевізником (або брокером, від його імені) та направлене у вигляді електронного файлу митному органу.

Кому та на якому саме етапі ЗДП є потрібною?

ЗДП потрібна перевізнику для імпорту та транзиту товарів, на момент проходження кордону.

Без ЗДП транспортному засобу з товаром буде відмовлено у пропуску через державний кордон і в’їзду на територію України.

Хто підготує ЗДП?

Перевізник (або брокер, від його імені) зобов’язаний подавати загальну декларація прибуття.

Як це працює?

ЗДП реєструється митницею в автоматичному режимі після її отримання від перевізника, чи особи що його представляє (брокера). Присвоєний реєстраційний номер ЗДП надсилається митницею особі, яка подавала таку декларацію, в автоматичному режимі. Реєстраційний номер ЗДП надається водію з метою наступної подачі інспектору митниці на кордоні, що здійснює пропуск.

Терміни?

ЗДП оформляється протягом однієї години з моменту її отримання митницею.

Чи змінився порядок проходження кодону з ПД/ЕА/ТР?

Порядок проходження кордону з ПД/ЕА/ТР не змінився. Ніяких змін не відбулося. ЗДП та перетин кордону з ПД/ЕА/ТР є паралельними і незалежними процесами.


При поданні загальної декларації прибуття відбувається попередній аналіз (до прибуття у пункт пропуску на митному кордоні України) інформації про перевезення товарів, що ввозяться в країну або прямують транзитом в інші держави. Мета нововведення – організація безпеки та надійності ланцюга поставок і зменшення ризиків для потрапляння в країну небезпечних товарів.

Введення ЗДП є черговим кроком до впровадження в Україні міжнародних норм і стандартів митного контролю. Це передбачене Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), Рамковими стандартами безпеки та спрощення світової торгівлі Всесвітньої митної організації та Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З моменту пред’явлення митниці товарів, що ввозяться на митну територію України на підставі ЗДП, така декларація є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а перевізник несе адміністративну відповідальність відповідно до Митного кодексу України.

У разі визначення за результатами аналізу ризиків необхідності виконання митних формальностей (огляду і т.д.) орган доходів і зборів невідкладно, але не раніше ніж після прибуття товарів у перший пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон України, повідомляє про такі митні формальності перевізника.

Просимо звертатися до нас з метою отримання ЗДП для ваших вантажів. Митні агенти GTL з радістю оформлять ЗДП в найкоротші терміни.

Наші контакти:

mail: malekhiv@galtrans-logistics.com
тел.: +38 032 259 0192